Blog

Aktuálně o navrhování a bydlení ...

3D návrh kuchyně pro aktivní maminku

Řídila jsem se radou kamarádky

Paní Míša si nevěděla rady se stávající kuchyní. Jak nám sama prozradila, bytový design nepatří k jejím koníčkům a jako maminka dvou dětí nemá příliš času nazbyt. Na základě doporučení své přítelkyně se proto rozhodla využít služeb Virtuálního bydlení. Přesvědčila ji nejen kamarádčina pozitivní zkušenost, ale také možnost výběru ze tří designérů.

Kompletní proměna kuchyně

Středem pozornosti se stala kuchyň, u které bylo potřeba vyřešit rozmístění kuchyňské linky i dalšího nábytku a také přechody mezi jednotlivými pracovními zónami.

Nová kuchyň přinesla prostor a pohodlí

Paní Míšu nejvíce zaujal prvotní návrh kuchyně od bytového designéra Romana. Ten se ihned pustil do práce s odhodláním vytvořit klientce kuchyň, která bude nejen plnit svůj účel na jedničku, ale zároveň přinese více úložného prostoru a dostatek místa k přípravě jídla. Velmi důležitý pro něj byl i celkový design interiéru.

A co na to designér Roman?

„Priestor, na ktorom sa dalo manipulovať, bol velmi obkliesnený a dochádzalo k kríženiu prechodov medzi jednotlivými zónami. V prvom rade bolo treba uvedomiť si pohyb užívateĺov v priestore. Aby bolo docielené pohodlie při užívaní, bolo za potřeby vymedziť priestor na pohyb a priestor na prácu. Jednoduchou zmenou steny sme definovali prechodnosť miestnosti,“ vysvětluje svůj postup Roman a dodává, že jeho další kroky směřovaly k zajištění pohodlí. „Zapojenie determinantov, ktoré obmedzovaly používanie linky, bol zásadným. S ich spracovaním sme získali väčšiu pracovnú zónu a tým viac miesta pre linku než bol súčasný stav.“

Roman O.

Na poli architektúry a designu pôsobím od roku 2013 a spolupracujem s Tomášem Č. na spoločných projektoch, pretože sme presvedčený, že diskusia vždy vede k lepšiemu výsledku. Život ľudí nie je „monochromatický“, je plný emócii, ...zobrazit detail designera

Komentáře

VŠE UDĚLÁME ZA VÁS
A BEZ STAROSTÍ