Blog

Aktuálně o navrhování a bydlení ...

Rozhovor s návrhářkou povlečení: I v posteli si můžeme dopřát luxusu

V ložnici trávíme v průměru třetinu svého života, někdy se ale příliš nezajímáme o to jak vlastně vypadá. Povlečení je jednou z věcí, jejíž výběr mnohdy opomíjíme. Přitom ale existuje spousta krásného povlečení, například to od návrhářky Jany Szonowské. Ta se rozpovídala o tom, v čem je její povlečení unikátní, jaké jsou jeho výhody a kam se hodí

Můžete nám popsat vaší řadu povlečení Alluring Bed?

Jedná se o řadu ručně vyráběného řaseného povlečení. Jednotlivé modely Amber, Snowflake a Butterfly se liší podle způsobu řasení. Všechny jsou ale z krepu, tedy materiálu, který je nejen praktický, ale ve spojení s řasením také skvěle vypadá.

Ložní prádlo Alluring je dostupné ve třech různých modelech.

Jak vás vůbec napadlo navrhnout řadu povlečení?

Sama v ložnici trávím spoustu času a postel mě doslova přitahuje, proto také název Alluring. Nejprve jsem začala navrhovat honosné postele a povlečení na míru a později jsem využila svých zkušeností a vytvořila 3 originální návrhy, které kombinují to, co klienti nejčastěji žádají.

Zmínila jste, že vaše povlečení je praktické, jak jste to myslela?

Krepové povlečení se nemusí žehlit. To vnímám jako největší výhodu. Dalším plusem je i to, že povlečení působí načechraně a elegantně a to i ve chvíli, kdy člověk z postele zrovna vstane nebo zapomene přikrývku ustlat.

Povlečení Alluring bed vypadá vždy skvěle. I když ho zapomenete ustlat.

Kde a jak se povlečení vyrábí?

Hodně mi záleží na tom, aby bylo povlečení ryze české. Máme tedy vlastní dílnu, kde ho švadlenky ručně šijí z českých materiálů. Dokonce ani na řasení nepoužíváme stroje, každý kus je tedy ve své podstatě originál.

Povlečení se ručně šije v malé české dílně.

Výroba ale není vůbec jednoduchá. Šití povlečení na jednu postel zabere jedné naší švadlence s přípravami i celý den. Nevyrábíme tedy povlečení v ohromných kvantitách. Na druhou stranu tím dosahujeme opravdu vysoké kvality našich výrobků.

V jakých rozměrech a barvách povlečení nabízíte, vybere si každý?

Povlečení máme ihned k dispozici ve všech běžných rozměrech. Zákazník si může libovolně nakombinovat rozměr povlečení na přikrývku a polštář. Pokud ale klient potřebuje povlečení atypických rozměrů, můžeme ho samozřejmě ušít přesně v žádaných rozměrech.

Co se týče barev, v současné době nabízíme všechny modely v bílé a pudrové. Do budoucna se chystáme vyrábět povlečení ve světlém odstínu šedé.

 

Komentáře

VŠE UDĚLÁME ZA VÁS
A BEZ STAROSTÍ