Blog

Aktuálně o navrhování a bydlení ...

Proměna podle Virtuálního bydlení: Kuchyně v industriálním stylu

Zařízení kuchyně v novostavbě na Praze 5, to byla jedna z prvních výzev pro projekt Virtuální bydlení. Místnost získala díky šikovným designérům osobitý styl a lehce industriální ráz. Důraz byl v souladu se zadáním klientky kladen především na velkou pracovní plochu a použití dezénů přírodních materiálů. 

Jelikož se majitelka ráda věnuje vaření a v kuchyni stráví spoustu času, bylo pro ni klíčové, aby byla místnost zcela podle jejích představ. Klientka vyžadovala dostatečně velkou pracovní plochu ze světlého dřeva. Jedním z požadavků bylo také využití betonové stěrky, jakožto moderního dekorativního prvku. Designéři se navíc museli popasovat s některými problémy, jakými byli například nedostatek přirozeného světla v místnosti nebo nutnost skrýt potrubí a elektroinstalaci.

Takto vypadala místnost před proměnou.

Klientka své požadavky společně s parametry nahrála do aplikace Virtuálního bydlení a pak si vybrala jednoho ze tří designérů, kteří jí poslali prvotní návrh. Vybraná designérka poté zpracovala vizualizaci s ohledem na připomínky a požadavky klientky. Výsledkem byl návrh, který bral ohled nejen na estetické požadavky, ale také styl, kterým klientka místnost využívá.

Základem návrhu je podlaha a pracovní deska ve stejném dezénu. Dřevo doplňuje neutrální smetanová barva a již zmíněná betonová stěrka na zdech. Originálně bylo řešeno i osvětlení. Netradiční stropní světlo doplňují lištová svítidla nad pracovní deskou a dvojice lamp nad barem s úložným prostorem.

Finální 3D vizualizace kuchyně

Rozměry místnosti nebyly v tomto případě příliš velké, přesto se však povedlo využít takřka každý centimetr. Zvolena byla rohová kuchyňská linka, nad kterou jsou připevněny úložné díly a police. V prostoru je pak další pracovní deska, která místnost rozděluje a opticky tak zvětšuje celý prostor.

Pro účely projektu byly vyrobeny nábytkové díly na míru. Tento postup má tu výhodu, že lze po konzultaci s truhlářem některé prvky dodatečně upravit. Služba Virtuální bydlení vám tedy navrhne výsledný vzhled, ale jednotlivé dispozice a vlastnosti nábytku může truhlář díky svým zkušenostem přizpůsobit potřebám klienta. V tomto případě zvolila klientka po poradě s odborníkem oproti baru, který byl v původní vizualizaci, úložný prostor se šuplíky.

Téměř hotová realizace

Výsledná realizace splňuje zadání na jedničku. Z místnosti vzniklo klidné a elegantní místo. Celá kuchyň je navržena v souladu s klientčinou oblibou v přírodních materiálech i moderních trendech ve vaření, jen těžko byste zde hledali například mikrovlnou troubu. Virtuální bydlení jí pomohlo vytvořit místo, kde bude ráda trávit čas a kam se bude ráda vracet.

Komentáře

VŠE UDĚLÁME ZA VÁS
A BEZ STAROSTÍ