Blog

Aktuálně o navrhování a bydlení ...

Křesla BIRDS: luxusní elegance a lehkost v jednom

Každého časem omrzí osobní prostor, ve kterém tráví nejvíce času – zpravidla to bývá obývací pokoj a ložnice, v tu chvíli je na čase oživit místo novým prvkem.

Nástrojem pro změnu prostředí můžou být i jednoduché, avšak ve výsledku výrazné prostředky. Jedním z nich je například vytvoření oblíbeného čtecího či odpočinkového koutu, jehož dominantní součástí je z pravidla pohodlné křeslo s podnožníkem. Tyto objekty dokážou z ložnice, ale i obýváků vytvořit útulné místo, ve kterém budete rádi trávit svůj volný čas.

Série křesel BIRDS švédské značky SITS

Připravili jsme si pro vás výběr těch nejnovějších trendů z oblasti křesel, které byly představeny na veletrhu v Miláně. V první řadě nás zaujala kolekce křesel firmy SITS prodávaných v pražském showroomu INNEX. Spojuje právě dva důležité aspekty, které jsou potřebné pro vytvoření vašeho oblíbeného odpočinkového koutu: ojedinělý design, který neomrzí a překvapivé pohodlí na míru šité každé postavě. Název prémiové kolekce švédského dodavatele SITS příznačně zastupuje slovo „BIRDS“. Spojitost mezi názvem kolekce a křesly jsme objevili u linií podpěrek rukou připomínajících křídla ptáka a také u jemně táhlých tvarů korpusu křesla, které jakoby vyzývají k obtékání proudu vzduchu. Celkově lehký dojem křesel je další spojitostí se vzduchem plachtícími ptáky. Také výběr přírodních materiálů je jedním z pilířů, na kterém je kolekce postavena. Dodavatel nabízí k výběru pouze z nejluxusnějších látek ze svého sortimentu, například z přírodou lehce odbouratelné látky s příměsí bavlny, moderní látky s příměsí vlny nebo z luxusně broušené kůže prvotřídní kvality.

Kolekce křesel BIRDS se skládá ze čtyř křesel a čtyř podnožníků, které spojuje tvar skořepiny. Výplň křesla je pak kontrastem mezi jednotlivými modely. Můžete si vybrat, zda dáte přednost měkké výplni před tvrdší, nebo jasně daným liniím sedáku oproti volně ležícím polštářům.

SOFTBIRD

Model SOFTBIRD patří mezi nejpohodlnější křesla.

Jedním z křesel je měkké a pohodlné křeslo s příznačným názvem SOFTBIRD. Ve skořepině, typické pro celou kolekci BIRDS, je umístěna čtveřice měkkých polštářů, které vytvoří maximální komfort pro sed, záda i ruce. Už rozevlátost polštářů ve vás na první pohled vyvolá pocit ponořit se do pohodlných polštářů a v klidu si vychutnat chvilku pro sebe.

 

BLACKBIRD

BLACKBIRD zaujme luxusním vzhledem.

Další provedením velmi výrazné křeslo nese označení BLACKBIRD. Vaši pozornost upoutá hlavně výrazným prošíváním se zajímavým detailem – absencí knoflíčků, které jsou pro podobná křesla typická. Tento model zaujme hlavně příznivce elegance a luxusního designu. Křeslo BLACKBIRD si najde své místo především v pracovně nebo jako luxusní doplněk do obývacího pokoje. Napovídá tomu i výběr materiálů, ve kterých dodavatel křeslo nabízí – jedná se zpravidla o precizně broušenou kůži v černé, nebo bílé barve.

MYBIRD

Originální MYBIRD vynikne v každém interiéru.

Křeslo MYBIRD se řadí také mezi prošívaná křesla. U tohoto modelu je však prošívání nezvykle obdélníkové. Díky luxusním materiálům a poctivému zpracování si ale i toto křeslo si zajisté najde své příznivce.

LOVEBIRD

Model LOVEBIRD je dostupný i v jemné modré barvě.

Čtvrtý a poslední model nese romantický název LOVEBIRD. Je dostupný v několika barvách i stylech potahů, všechny ale spojuje nebývalá jemnost. Dostupný je jako stejně jako model MYBIRD v kůží, ale i poslední dobou velmi moderní vlněné látce.

Komentáře

VŠE UDĚLÁME ZA VÁS
A BEZ STAROSTÍ