Pustili jste se do zařizování studentského pokoje pro více dětí a nejste si jistí, jak si s takovou výzvou poradíte? Povíme vám, co by měl společný pokoj splňovat a jak oběma dětem poskytnout vše, co potřebují.
I přesto, že vám malý byt nedovoluje sourozencům dopřát oddělené pokoje, je třeba respektovat jejich soukromí. Pokud každému dítěti zajistíte tzv. kruh bezpečí, může se cítit bezpečně, jedinečně a zároveň získá i volný prostor k seberozvoji. Bude jen na něm, čemu se ve své zóně bude věnovat, za co bude zodpovídat a co si bude chránit. Pokoj můžete rozdělit na dvě (nebo více – podle počtu sourozenců) stejné části příčkou, závěsem, paravánem, knihovnou nebo třeba šatní skříní. Společný nábytek situujte do středu pokoje, aby se sourozenci při přecházení z jedné části pokoje do druhé vzájemně nerušili.
Vzhled pokoje konzultujte se samotnými dětmi. Vy sice můžete mít jasnou představu o dokonalém pokoji a mít návrh studentského pokoje v hlavě, ale žít, učit se a odpočívat v něm budou jen vaše děti a ty by se měly ve své místnosti cítit co nejlépe. Pokud si vaše děti samy nejsou jisté, jak by měl jejich pokoj vypadat, můžete se inspirovat jejich astrologickým znamením, numerologií, Feng Shui nebo třeba barevnou typologií dětí, která může být skvělým vodítkem při výběru barev a napomoci vytvořit výsledný design interiéru.
Kromě pěkného designu a soukromých zón je u studentského pokoje důležitá jeho funkčnost. Pouze plně funkční pokoj poskytne dětem vše, co potřebují. Obě části pokoje zařiďte podle konkrétních potřeb dětí. Chybět by určitě neměly postele, kvalitní židle a psací stoly, na které se vejde počítač, lampička, knihy, psací potřeby a všechny další nezbytnosti.
Čím víc dětí obývá jeden studentský pokoj, tím více úložného prostoru potřebují. Kromě klasických skříní a komod lze tento problém řešit poličkami, knihovnou a postelí s úložným prostorem.
Dalším bodem, který byste měli při sestavování studentského pokoje pro více sourozenců zohlednit, je údržba. Žádné dítě, ať už je v jakémkoliv věku, si totiž v úklidu zrovna nelibuje. Proto se vyplatí volit jednotlivý nábytek tak, aby se jednoduše udržoval v čistotě a úklid nezabral věčnost. Ideální jsou proto hladké plochy, lamino, dřevěná či plovoucí podlaha a snadno omyvatelné stoly.
Pokud si stále nevíte rady nebo nechcete plánováním nového pokoje pro vaše děti strávit příliš času, obraťte se odborníky, kteří se v této oblasti pohybují řadu let a návrhy dětských pokojů jsou pro ně denním chlebem. Naší bytoví designéři zohlední veškeré parametry pokoje, potřeby dětí i jejich představy o designu a vytvoří vám 3D návrh studentského pokoje online. Návrh pokoje pro teenagery, studenty i návrh dětského pokoje pro dvě děti rádi vyřešíme za vás a ušetříme vám čas i peníze.