Jan Pazour se již bezmála dvacet let věnuje výrobě nábytku na míru. Jeho firma dbá na precizní realizaci u každé ze zakázek. Používá při tom moderní technologie, ale i kvalitní a zároveň dostupné materiály. Jen těžko byste tedy hledali člověka, který by dokázal lépe vysvětlit, co vlastně obnáší nechat si vyrobit nábytek na míru.
Pro koho je nábytek na míru určený?
Našimi zákazníky jsou nejčastěji lidé, kteří chtějí zařídit nějaký atypický nebo hůře přístupný prostor. Díky nábytku na míru se v takovém případě podaří využít opravdu každý centimetr místnosti.
Jak dlouho trvá výroba jednoho kusu nábytku?
To se velmi liší. Obecně lze říct že samotná výroba tolik času nezabere. Komodu se šesti zásuvkami lze vyrobit i za jeden den. Déle trvá dodání materiálu a jeho příprava. Konkrétní lhůta ale opravdu záleží na specifikacích výrobku a úpravě materiálu.
To znamená, že existují různé postupy?
Ano, nábytek může být vyroben například z laminovaného nebo lakovaného dřeva. Při laminování se desky naformátují, olepí se hrany a nábytek můžeme konstrukčně vyrábět. Oproti tomu lakované výrobky musí projít procesem lakování a to včetně vytvrzení trvá někdy i 3 týdny.
Není někdy problém v tom, že zákazník dopředu nevidí výsledný produkt tak, jako když si ho jde koupit do obchodu?
Tady musím trochu oponovat, u nás je důležité, aby zákazník dopředu věděl, jak jeho nábytek bude vypadat. Proto je součástí naší nabídky i grafický návrh, který se musí shodovat s výslednou realizací. Jsme schopni vytvořit velmi věrnou vizualizaci místnosti, na to velmi dbáme.
Existují druhy nábytku, které se na míru zhotovují častěji a druhy u kterých je naopak vhodnější sáhnout po nábytkové „konfekci“?
U nás nejčastěji vyrábíme kuchyně a vestavěné skříně. Obvykle je nábytek, který je pevně spojen se stavbou, vhodnější nechat zhotovit na míru. Naopak volný nábytek, tedy například židle, konferenční stolky, jídelní stoly, židle, si lidé častěji kupují sami. Někdy ale může být problém sjednotit designové provedení obou věcí.