Blog

Aktuálně o navrhování a bydlení ...

5 netradičních materiálů a jak je využít v interiéru.

Dřevo je skvělý materiál k výrobě nábytku, keramika zase často slouží jako dekorace. I když existuje řada materiálů, které se výborně osvědčily a zdobí téměř každý interiér, nemělo by se zapomínat na to, že můžeme využít i další materiály, které tak obvyklé nejsou. Snad vám následujícími nápady dodáme inspiraci a odvahu některý z materiálů ve svém interiéru vyzkoušet.

Karton

Papírovou lepenku známe především jako obalový materiál, setkáváme se s ní nejčastěji v podobě krabic, které nemívají dlouhou životnost. Když se ale spojí několik vrstev kartonu dohromady, překvapí vzniklý materiál nečekanou pevností. Díky tomu lze z lepenky vyrábět mnohem více než jen nudné krabice. Třeba právě nábytek a doplňky do interiéru.

Z papírové lepenky lze vyrobit třeba i pohodlnou pohovku.

Nový život opomíjené lepence vdechuje například česká firma Kartoons, která z recyklovaného papíru dokáže vyrobit spoustu doplňků od budíku až po jídelní stůl. Právě díky ekologické šetrnosti a originalitě potěší tento nábytek všechny, kteří hledají do svého interiéru netradiční a moderní prvek.

Kámen

Tak jako existuje téměř nekonečné množství různých nerostů a hornin, tak je i spoustu způsobů, jak je využít v interiérovém designu. Možná už jste se někdy procházeli po mramorové podlaze, nebo obdivovali kamenné obklady. Využití tohoto přírodního materiálu je ale mnohem širší a nemusí být podmíněno stavebními úpravami. Inspirací mohou být například luxusní oblázkové vodovodní baterie Gessi, které vašemu interiéru dodají vyváženost a klidnou atmosféru. Ne nadarmo je kámen po staletí symbolem pevnosti a stálosti.

Poznali byste, že se jedná o vodovodní baterie?

Kůže

Kůže je stejně jako kámen velmi odolný materiál. Vydrží léta bez toho, aby podlehl vnějším vlivům a opotřebení, dokonce časem získává unikátní charakter a stává se hezčím. Právě proto se kůže používá na často využívané a namáhané objekty, jakými jsou úchytky na nábytku, potahy nebo i třeba podlahové krytiny.

Kůže se díky své výdrží často používá k výrobě úchytů.

Další výhodou kůže je její univerzálnost a široká nabídka forem, tvarů i barev. Kůže si tak najde svou cestu do jakéhokoliv interiéru. Kůže je navíc nadčasový materiál a nemusíte se tak bát, že za pár let vyjde z módy.

Provaz

Byli jste v létě na dovolené u moře a po návratu vám chybí všudy přítomná námořnická nálada? Co takhle si svůj interiér ozvláštnit nábytek z lana? S využitím provazů se setkáme například u židlí, kde spojení se dřevem dodává přírodní a rustikální vzhled. Na trhu je ale k dostání široká nabídka různých druhů nábytku a díky dostupnosti tohoto materiálu dokonce ani není těžké si vlastní dekoraci nebo dokonce jednoduchý kus nábytku vyrobit svépomocí doma.

K výrobě taburetu stačí kromě provazu pouze pevná deska a stará pneumatika.

Kov

Žádný jiný materiál nedodá interiéru tak industriální styl jako právě kov. A nemáme na mysli trubkové lakované židle ze základní školy. Zmiňovali jsme odolnost ostatních materiálů, o výdrži kovu snad ani nemusíme hovořit. Jedná se o materiál, který je u nábytku častý ve formě kování nebo namáhaných prvků, není však obvyklé aby dominoval jako primární materiál. Přitom má ale několik výhod. Kromě životnosti a pevnosti je to v případě například hliníku také hmotnost. Hodí se tedy pro často přesouvané objekty.

Plechový nábytek nemusí patřit pouze do školy nebo dílny.

Komentáře

Jak na nás působí fialová barva
Stolní lampa DRUPOL
Virtuální bydlení Coworking Place

Zaujal Vás náš blog a chcete vědět jako první o novinkách a článcích?

Napište nám svůj e-mail: